Sign in

Ruletë në internet: Koha për të goditur ndërsa rrota është e nxehtë!

phil-lowe
05 gush 2022
Phil Lowe 05 gush 2022
Share this article
Or copy link
  • roulette në internet është po aq popullore sa më parë
  • Si të luani roulette me 1win
1win roulette
Një klasik i kazinosë që është shijuar nga breza të tërë ekspertësh dhe njohësësh të lojërave të fatit, Ruleta është ende po aq popullore sot sa ishte kur mbërriti për herë të parë në dyshemenë e kazinosë.

Një lojë që kërkon që lojtarët të marrin një shans për fatin e zonjës dhe një ndjenjë të fortë, përbëhet vetëm nga disa elementë; një rrotë rulete me ndarje numrash në xhep, një tavolinë përkatëse, një top të vogël të bardhë dhe një tregtar.

Për shkak të avancimit në teknologji dhe fuqisë së internetit, do të zbuloni se shumica e lojtarëve të Ruletës po luajnë një ose dy lojë më shpesh në celularin ose pajisjet e tyre sesa të shkojnë në një institucion me tulla dhe llaç, për shkak të lehtësisë së aksesueshme dhe të shtuar. bonus nga luajtja nga një pajisje, dhe jo personalisht. Nëse luani Live Lightning Roulette, për shembull, mund të jeni ulur rreth një tavoline me njerëz nga e gjithë bota, të gjithë duke u përpjekur të parashikojnë se ku do të bjerë topi. Megjithatë, vlen të theksohet se rregullat për secilën lojë, si në linjë ashtu edhe jashtë saj, mbeten besnike ndaj lojës tradicionale.

Lexoni për të mësuar më shumë.

Si të luani


Nëse ju pëlqen të lëvizni, së pari do t'ju duhet të konvertoni paratë tuaja në patate të skuqura. Ky është rasti si në linjë ashtu edhe jashtë saj. Me patate të skuqura në dorë, mendimi kthehet në vlerën e bastit tuaj dhe çfarë lloji të bastit do të vendosni. Një numër i vetëm, i kuq/e zi, tek/çift dhe shumë të tjera për t'u marrë parasysh. Tregtari do të njoftojë kur dritarja e basteve është e hapur dhe kur mbyllet. Kur të shpallet mbyllja, loja do të fillojë. Kjo nënkuptohet nga tregtari që merr topin, rrotullon timonin dhe topi futet në lojë. Tregtari dhe lojtari, të gjithë presin në pritje që rrota të ndalojë dhe të shpallet vendi i zgjedhur i pushimit të topit. Nëse dikush parashikoi një ndeshje fituese, atij i jepen fitimet e tyre. Pasi të ketë ndodhur kjo, tregtari do të pastrojë tryezën dhe do të rihapë bastet për një rrotullim të ri të timonit.

Ruletë në internet


Me lojtarët që dynden në kazinotë në internet për të siguruar një rrotullim të timonit, ka shumë variacione të disponueshme, gati për një lojtar që të zërë një vend në tryezë. Ekzistojnë dy lloje lojërash në dispozicion të lojtarëve, standarde online dhe live.

Lojërat standarde online janë ato që janë gati dhe presin për t'u luajtur sapo të shtypni 'play', me tema dhe veçori të animuara në mënyrë dixhitale, të tilla si Ruleta 100/1 dhe Ruleta 20p.

Lojërat e drejtpërdrejta të Roulette janë gjithashtu gati dhe presin që lojtarët të hyjnë në dhomë dhe të luajnë njësoj si ato të parapërgatitura në mënyrë dixhitale, por me disa dallime. Një tregtar i vërtetë dhe një transmetim i drejtpërdrejtë në një rrotë dhe tavolinë Rulete brenda një studioje të specializuar kazinoje. Brenda lojërave të drejtpërdrejta, ju keni akses në një bisedë ku tregtari mund t'i përgjigjet çdo pyetjeje që parashtroni në kohë reale, kjo bisedë gjithashtu lejon lojtarët e tjerë rreth kësaj tavoline të veçantë të bisedojnë dhe të ndërveprojnë me njëri-tjetrin. Ndryshe nga një tavolinë Rulete brenda një institucioni kazinoje, nuk ka kufi për shumën e lojtarit, duke lejuar që më shumë lojtarë të bashkohen në tryezë në të njëjtën kohë.